1. Máj v Drážďanech

2.5.2019

1. Máj je pro spoustu lidí známý jako den lásky a svátek práce, díky kterému mají paradoxně v práci volno. Je však zvykem, že nacionalisté tráví tento den v ulicích a proto ani my nebyli pozadu a vyrazili jsme do hlavního města Saska, kde jsme po boku přátel z JN pochodovali v Drážďanech.

2019-5-1-1

Naše cesta ale započala o den dříve. Dne 30.4.2019 jsme vyrazili do Drážďan pomoci kamarádům z JN v předvolební propagaci NPD a jestliže byl způsob jak pomoci našemu příteli Maiku Müllerovi, bylo nám ctí přidat ruku k dílu. Po příjezdu do Drážďan a přivítání jsme nemarnili čas a vyrazili jsme rovnou do práce. Naším cílem byla jihovýchodní část města, kde se nám naskytl pohled na multikulturní společnost. Německá jména nahrazena arabskými nás jen utvrdila v názoru, že je čas jednat.

2019-5-1-2

Po několikahodinové práci jsme byli přesunuti do Pirny, kde nám byla předána důvěra společně s klíčem od místního poutního místa nacionalistů - Haus Montag. Tímto děkujeme. Po klidném spánku a načerpání sil nás hned ráno přivítal místní správce společně s legendou německého nacionalismu Udo Voigtem, kteří s námi společně vyrazili do Drážďan.

2019-5-1-3

Zde už na nás čekali naši známí z NPD, jako například Jens Baur či Jens Pühse, který nás pochválil za včerejší pomoc s propagací. V neposlední řadě jsme zde viděli i staré známé z JN Brandenburg. Z České republiky dorazil podpořit akci i předseda DM Martin Aubrecht a vedení DSSS. Využili jsme chvíle času i na propagaci akce REHO 2019! a po posledních přípravách proběhlo seřazení do formace. Pochod začal.

2019-5-1-4

Neuběhla ani hodina a byli jsme zablokováni levicovými extremisty, s kterými si policie nevěděla rady, což nás nezastavilo a po drobné změně trasy pokračoval pochod dále. Bohužel policie neuhlídala jedno místo a díky tomu po nás začaly létat láhve a hrozil střet. Antifašisté zřejmě zapomněli, že už nejsou chráněni internetem a pokoušeli se nám postavit. Naštěstí pro studenty v růžových legínách, policie těsně před konfliktem zabezpečila průchod mezi námi a neomarxisty, za což si zaslouží především poděkování od zdravotních pojišťoven levicových revolucionářů.

2019-5-1-5

Zbytek již probíhal celkem bez problému. Druhá a poslední změna trasy by se dala nazvat nepříjemností, avšak Udo Voigt se svým proslovem povzbudil naše řady a pohotová reakce JN nám zajistila přesun k našemu cíli. Na nádraží pak za přítomnosti maskota NPD nastal čas na poslední proslovy, kde vystoupil i předseda NPD Frank Franz a po nich byla akce úspěšně zakončena.

2019-5-1-6

Jak to v Německu bývá, tak disciplína a nadšení bylo opět více než projevy na úrovni opic z džungle našich levicových odpůrců. Rádi jsme strávili tyto dva dny v Sasku a určitě jsme zde nebyli naposledy.

-red-