2. Letní soustředění MN

8.7.2019

Se začátkem léta proběhlo druhé letní soustředění MN a to od 5. do 7.7.2019. Letos dorazili kromě členů spolku i sympatizanti z Mostu, Chomutova, Děčína a Ústí nad Labem. Jako lokalita byla vybrána pohraniční oblast Tisé a Ostrova. Důvodem byly především všudypřítomné skalní útvary a nádherná zalesněná krajina.

2019-7-8-1

Naše cesta započala v pátek dopoledne procházkou z Tisé. Odtud jsme pochodovali přes skalní stěny do vesnice Ostrov, kde jsme se usídlili v kempu Pod Císařem. Po složení stanů a odpočinku přišel na řadu průzkum nedalekého okolí západně od vesnice. Zjištění, že začala borůvková sezóna nás lehce odchýlilo od původního plánu a proto jsme odložili další cestování na později. S blížícím se večerem jsme se vrátili zpět do kempu.

2019-7-8-2

Soustředění bylo letos odpočinkové. Proto jsme druhý den vyrazili k vodě, abychom unikli horkému letnímu dnu. Místní rybník byl velice osvěžující, díky čemuž jsme načerpali nových sil a vydali se na další procházku. Tentokrát jsme vyrazili na východ k přilehlým skalním stěnám. Po vylezení se nám naskytl impozantní výhled na okolní krajinu. Jakmile se předseda spolku vyhrabal z ostružin do kterých spadl, nastal čas na návrat do kempu.

2019-7-8-3

Pozdní odpoledne byl čas na diskusi, plánování dalších aktivit a odpočinek. Proběhli zde i experimenty se survival sušenkami a potravinovou dávkou IMRE (Individual Meal Ready to Eat) určenou pro AČR. Obsah IMRE zajišťovala k našemu překvapení především firma Hamé a podle toho i celá dávka chutnala. Nic na romantickou večeři a pro rodiny s dětmi... Toto nemilé překvapení nás nerozhodilo a situace se zachránila opékáním buřtů na ohni v přátelské atmosféře.

2019-7-8-4

Nedělní ráno nás probudil mírný déšť, který nám ale nezkazil náladu z krásně prožitého víkendu. Bohužel přišel čas rozloučit se s přáteli i krásnou lokalitou našeho pobytu. Závěrem můžeme říci, že soustředění jsme si užili, vztahy utužili a případná zranění ošetřili.

-red-