Bunkry nad Větruší

14.10.2018

Krásný říjnový den byl jako stvořený pro výlet do přírody a proto jsme v sobotu 13.10.2018 vyrazili směrem za ústeckou rozhlednu Větruše. Větruše je vyhlášená především jako restaurace a hotel, ale ne každý ví, že lesy poblíž ukrývají předválečné opevnění. Cílem bylo navštívit tři z těchto  bunkrů. 

2018-10-14-1

První bunkr se nachází přibližně kilometr a půl od hotelu. Stačí se držet naučné stezky Větruše-Vrkoč a nedaleko od místní kozí farmy je už dobře viditelný. Tento bunkr je vzdušnou čarou nejdále od hotelu, ale je nejlépe dostupný.

2018-10-14-2

Druhý bunkr je od prvního vzdálen přibližně půl kilometru na severozápad na okraji osamělé louky. Tento objekt je stále dobře k nalezení i přesto, že každým krokem blíže k bunkru se cesta postupně mění v les. Spokojenost s nalezením druhého v pořadí s námi zřejmě bohužel nesdílel myslivec na několik metrů vzdáleném posedu, proto jsme jen krátce prohlédli interiér a vydali se k poslednímu cíli.

2018-10-14-3

Ač byl třetí nejblíže k hotelu vzdušnou čarou, poskytl nám na oplátku nejhorší cestu. Situaci neulehčil ani fakt, že myslivec číhal směrem k námi naplánované trase. Být nedopatřením považování za srnku není náš styl, takže nezbývalo než pozměnit plán cesty. Zde už se člověk musí spolehnout na mapu a kompas, jelikož hustý porost značně znesnadňuje nalezení. Výsledek však stál za to. Poslední bunkr měl zajímavěji vyřešený vstup i interiér byl v lepším stavu.

2018-10-14-4

Zde končila i naše odpolední procházka. Občas jsou nejzajímavější věci "na dosah ruky", proto chceme dále objevovat okolí našich obcí a měst.

-red-