Čištění přírody pro zdravý národ

22.10.2018

Příjemné říjnové počasí nám dalo možnost, ještě letos čistit přírodu a vzhledem k tomu že ochrana životního prostředí je velice důležitý bod našeho programu, vydali jsme se dne 20.10.2018 do malého lesíka na území Ústí nad Labem. Konkrétně mezi sídlišti Krásného Března a Na Vyhlídce jsme již dříve zaregistrovali velikého množství odpadu.

2018-10-20-1

Nepořádek v zapadlém koutu města ničil okolní krajinu a fakt, že několik desítek metrů vzdušnou čarou se nachází velice populární studánka, bylo rozhodnuto převzít zodpovědnost za spoluobčany, kteří zde zanechali spoušť. Přeci jen nacionalismus nás vede k zodpovědnosti za činy naše i druhých. Mladí nacionalisté z Ústí nad Labem i Mělníka se tedy společně vydali vstříc tomuto problému.

2018-10-20-2

Sobotní den nebyl podceněn, avšak i přes přípravu v podobě pytlů a rukavic, nás překvapilo množství odpadu schovaného pod napadaným listím. Téměř s každou sebranou věcí se "zhmotnila" další, proto jsme se zaměřili především na plast a sklo, které představují největší riziko pro zdraví živočichů i rostlin. Mezi perly dne můžeme zařadit například ohořelé izolace kabelů, osamělou dlaždici či neotevřenou omáčku do nachos. Největší otazník však vytvořili kancelářské židle, které se do lesa dostali za záhadných okolností.

2018-10-20-3

Cesta ke kontejnerům byla delší. Jelikož v blízkém okolí jich byl nedostatek, museli jsme až k pár set metrů vzdáleným panelovým domům. V očích přihlížejících občanů bylo vidět zmatení z našeho činu, protože vyměnit vlastní pohodlí za práci pro svou zemi očividně není tak populární. Vyčištěná krajina se nám ale stala odměnou, která zahřála u srdce. Nakonec, čistá příroda je přeci základ zdravého národa a proto si vážíme této zkušenosti a s radostí uvítáme pomoc v dnech budoucích.

-red-