Kulturní den v Srbské Kamenici

28.7.2020 

Jako každý rok se i letos konal kulturní den s nacionalisty a kamarády z Junge Nationalisten a Dělnické mládeže. Dne 25.7.2020 jsme se sešli v Srbské Kamenici, abychom se podívali na část předválečného opevnění. Naučná stezka nás vedla několik kilometrů dlouhou obranou linií jižně od řeky Chřibská Kamenice.

2020-7-28-1

Většina bunkrů podél stezky byla volně přístupná, avšak nejvíce jsme se dozvěděli o bunkru N2/206/A-140 Z, kde jsme zastihli majitele, který nám umožnil prohlídku krásně vybaveného objektu s velice zajímavým výkladem. Ocenili jsme možnost vidět autentický vnitřek dle standartu z roku 1938. Rozhodně můžeme doporučit návštěvu a podporu tohoto smysluplného projektu.

2020-7-28-2

Naše cesta ale nekončila. Procházka malebnou sudetskou krajinou nás zavedla k naší poslední zastávce před návratem zpět. Byl to pomník německých vojáků 1. světové války, který účastníci v čele průvodu bez váhání očistili. Nakonec nás čekalo společné posezení v nedaleké restauraci, kde jsme probrali dojmy z výletu a začali plánovat další akce v přírodě.

2020-7-28-3

Nacionalistický kulturní den se vydařil a vztahy byly utuženy. Doporučujeme vám navštívit stezku, která je díky nízké náročnosti vhodná pro všechny věkové kategorie a prohlédnout si krásy naší země sami, jelikož fotografie ani dlouhé texty nenahradí osobní zkušenost.

-red-