Nacionalisté Sever: Lukavec nezapomeneme!

15.7.2019

V sobotu dne 13.7.2019 se uskutečnilo dlouho plánované rodinné grilování skupiny vlasteneckých kamarádů na severu Čech. Ono je hezké scházet se na koncertech či demonstracích, ale přiznejme si, to nejsou akce pro rodiny. Proto znělo poklidné grilování bez tvrdé muziky, alkoholu a politiky, kde se mohou sdružit i naše drahé polovičky a děti jako dobrý nápad. Sešlo se tedy nějakých patnáct kamarádů (kteří zrovna netráví čas na dovolených atd.), jejich partnerky a kupa dětí k poklidnému grilování a tím by náš den měl skončit.

2019-7-15-1

Bohužel události posledních týdnů zasáhli i do tohoto grilování. Jako jeho destinace byla vybrána vesnička u česko-německých hranic, kterou vede trať, jenž na naše území přivedla onoho migranta o němž nikdo včetně úřadů neví, jak se jmenuje či odkud pochází. Jen to že po vyhození z vlaku u vesničky Lukavec zničil život 16leté mladé slečně nebo spíše 16letému dítěti. Vzhledem k tomu že očekávaná reakce ultrapravice, ale i prostých českých občanů na podobné zvěrstvo se nedostavila a až na pár drsných řečí v hospodách a na FB celý případ zřejmě i k údivu vlády vyšuměl, rozhodli jsme se dát alespoň gestem najevo, že nám to jedno není. Nešlo o získávání politických bodů nebo burcování lidí. To by měla být práce politického křídla vlasteneckého hnutí, které v tomto případě ostudně selhalo. Nám šlo jen o gesto nesouhlasu nás jako jednotlivců.

2019-7-15-2

Proto zatímco se část osazenstva starala o děti a grilování, malá skupinka byla vyslána přímo na hranici vedle trati, kde migrant vjel do ČR a tato hranice byla symbolicky uzavřena. Poklidná akce v které šlo především o to, donutit turisty kterých v tomto bodě hranic prochází velké množství, se aspoň na chvilku zamyslet nad tím, co nám politika Frau Merkel a EU přináší. Přes hranici bylo nataženo několik transparentů, doplněných o zkrvavené panenky. Vcelku mile nás překvapilo, že nikdo z turistů kteří na místě chtěli projít za naší přítomnosti nereagoval negativně a několik se jich vyjádřilo i v tom smyslu, že o případu ví a s naším názorem vcelku souhlasí, což přiznejme si zvláště u turistů z Německa, kde je pocit vnucování viny za zločiny evropské civilizace a tedy zákaz kritiky menšin ještě o krok dál než u nás potěšující. Akce netrvala dlouho a neměla nějaké zvláštní ambice. Přesto je trochu smutné, že všechny ty celonárodní organizace vedené jedinými správnými vůdci nedokázali na první útok migranta v ČR reagovat ani takovým rychlým, levným a naprosto legálním happeningem.

2019-7-15-3

Po ukončení grilování se v návaznosti na uzavření hranic objevily zkrvavené panenky u pár dalších policejních stanic v severních čechách a nápis "Lukavec nikdy víc" ozdobil pár dalších ploch pro legální sprejování. Není to moc, nedělali jsme to pod hlavičkou té které organizace, nebudeme ani velkohubě slibovat, že sami dokážeme, aby se téma Lukavce nepovedlo zamést. Ale v připomínání tohoto znásilnění přestat nemůžeme, přesto že naše možnosti jsou značně omezené. Dlužíme to těm dětem, které běhali kolem grilujících rodičů s pocitem, že ti je vždy ochrání.

Nacionalisté Sever