Nacionalisté Sever: Vezmou i tvůj majetek

27.4.2021

Proč jsem proti levicovým (či sluníčkářským) tendencím u koalice Spolu, ale především komunistům, socanům a dnes dominantním Pirátům? Ponechme stranou ideologii, migranty i všechny ty věci, na kterých se střední třída neshodne neb co člověk to názor. Jsem proti nim neb jejich dělání dobra ve znamení toho lidem dávat a nemotivovat není zdarma. Jsem proti nim neb na všechny ty projekty pro dobro celého světa budou muset vzít z našich peněženek.

2021-4-27-1

Mluvme o dani z nemovitosti, jejíž skokové zvýšení minimálně u nebytových nemovitostí Piráti přiznávají. O zvýšení i těch bytových všem boháčům se mluví šeptem na pirátském fóru. Ono to zní i hezky o tom žádná. Jsou lidé, co mají dva tři byty a jsou rodiny, které živoří na ubytovně. Pro každého soucitného člověka je to hrůza a i nelida přiznává, že alespoň ti, kteří pracují a své byty neprofetovali, by si jistě zasloužili dostupné bydlení.

Jenže... Jenže na stavbu tisíců bytů není a tak Piráti mají řešení. Hezky po bolševicku (věřme, že radikálové v jejich straně znárodňovat chtějí a to Bartoš, neBartoš), aby se bohatství jemně přerozdělilo. Například návrh na jisté metry na člověka zdarma a vše navíc pěkně zdaněné zní super. Babiš a další zbohatlíci budou cálovat za své paláce a matky samoživitelky budou mít kde bydlet. Jenže, jenže... Oni boháči vždy cestu najdou a daně obejdou a i kdyby ne, na spravedlnost pro všechny to nestačí. Takže přichází na řadu střední třída, která se neumí bránit. A přichází bolševické: "Proč máš víc než ostatní?". Co na tom že to víc pochází z poctivé práce.

Podle nejradikálnějších Pirátů (nutno přiznat, že vedení tyhle marxistické tendence zatím brzdí) jsem i já zbohatlík. Jsem z Mostu (ano toho a věřte, není to žádný med) a zvláštností tohoto města je, že vzniklo na zelené louce. Tedy bylo mnoho nových bytů. A tak lze říci, že každý kdo pracoval v Mostě (a to za bolševiků byl každý), měl byt. Po revoluci samozřejmě přišly čachry, ale pořád lze tvrdit, že kdo nebyl úplně hloupý a dokázal si udržet práci, udržel si i byt.

Moji rodiče byli skvělí a přes chyby i slabosti můj rodný byt udrželi a žili v něm. Nemusel jsi krást, nemusel jsi podvádět ani být bohatý, jen platit nájem a nenalítnout podvodníkům. V mé dospělosti přišlo něco, co přiznám, nemá každý. Rodiče z bytu odešli (na vesnici k příbuzným) a byt neprodali, ale dali jedinému synovi. Ten si svého odkazu váží a dře jako kůň, aby jednou mohl byt zase předat dceři a tak dál. Alespoň v Mostě žádný zvláštní příběh.

Jenže zde přichází zádrhel. Já jsem rozvedený a v bytě 3+1 žiji sám. No a máme tu Piráty a tvrzení, že to není spravedlivé a že bych měl platit takové daně, abych odešel do menšího a byt dostala potřebná rodina. Co na tom, že já i moji rodiče jsme celý život dřeli, co na tom, že ona rodina třeba celý život neděla nic, co na tom, že i rodiče oné rodiny měli kdysi stejný byt a tedy stejnou šanci...

Je nespravedlivé, aby se někdo tísnil na ubytovně a jiný bloudil bytem. Asi chápete, že i bez ekonomických pouček pravičáků (pokud lidi nemotivujeme k práci, pracovat nebudou) z tohoto dělání dobra nadšen nejsem. Podobné návrhy najdeme i u levičáků po celém světe (kde myslíte, že vezme demokratický prezident stařec v USA na odškodnění všech potomků otroků?). Nic na plat pokud nebudujeme, ale přerozdělujeme, vždy musíme někomu vzít.

Jistě že vedení Pirátů má dobré PR a Bartoš je sympaťák, co s Antifou nemá nic společného, ale minimálně v Mostě pirátští zastupitelé v čele s panem Komendou dokazují, že budou tlačit na nejradikálnější přerozdělovaní, co to půjde. Věta člena týmu pana Komendy v Chanově při diskuzi o tom, co s lidmi ze zničených bytů (nejlepší by bylo vás přestěhovat do Mostu, ale rasističtí voliči to zatím nedovolí) naznačuje mnohé, neboť byty chánovským zničili zase jen chánovští. I pokud bych neměl politické přesvědčení, i pokud bych jinak pirátské vychytávky žral, i pokud bych byl sluníčko... Byť jen diskuze přerozdělování bohatství, které pochází z poctivé práce, by mě děsily.

A proto půjdu volit a budu tlačit na známé, aby šli volit. Nemám ještě vybranou stranu a přiznám, že budu volit menší zlo neboť strana, kterou běžně volím, se nemá šanci do parlamentu dostat a tak ji to tentokrát, jen tentokrát nehodím. Ale ať už preferujete SPD, Trikolóru, Svobodné či někoho jiného, jděte volit a zastavte pirátské zlo. Stejně tak ukažte ostatním stranám, že levicového v téhle zemi už bylo až až. Ne kvůli cenzuře, ne kvůli migrantům, ne kvůli EU a superstátu, ale kvůli tomu, že oni chtějí přerozdělovat, ne budovat. A to váš majetek.

A mimochodem určitě si vzpomenete na nějakého zbojníka, co nejen bohatým bral, ale i chudým dával, ale na piráta co jen nebral si nevzpomenu.