Nacionalisté v Drážďanech

20.8.2019

V Německu opět nastal volební boj a proto jsme v rámci našeho přátelství s Junge Nationalisten (JN) vyrazili v sobotu 17.8.2019 do Drážďan, pomoci s roznesením letáků NPD. V ranních hodinách vyrazila výprava složená z Mladých nacionalistů, Národní demokracie a Národní obrody podpořit Maika Müllera v jeho domovské oblasti Dresden Prohlis.

2019-8-20-1

Po příjezdu na nádraží jsme vyrazili směrem do městské části Prohlis, vzdálené přibližně šest kilometrů od centra města. Zde jsme nabrali propagační materiály, které jsme bez otálení začali roznášet do panelových domů v okolí. Práce nám šla vzhledem k hustotě osídlení velice rychle. Není proto divu, že za 3 hodiny jsme roznesli přibližně 4500 letáků.

2019-8-20-2

K našemu štěstí proběhl celý den téměř bez konfliktu. Pouze dva lidé velice nesouhlasili s obsahem námi rozdávaných letáků. Poté, co jsme na ně začali mluvit česky však rázem změnili svůj přístup a anglicky nám vyjádřili podporu v tom, co děláme. Zřejmě nás brali jako kulturní obohacení. Když jsme vložili poslední leták do schránky, usadili jsme se do místního podniku, abychom probrali další společné plány s JN.

2019-8-20-3

Po rozloučení jsme se rozhodli prohlédnout si krásné centrum města. Na Altmarktu jsme sledovali právě probíhající kulturní událost a procházkou kolem Frauenkirche nás cesta zavedla k Labi, kde byl nedaleko přístavu hudební program. Po prohlédnutí města jsme se vydali domů do vlasti.

-red-