Protest proti vládním nařízením

19.10.2020

Dne 18.10. proběhla v Praze na Staroměstském náměstí demonstrace proti zmatečným vládním restrikcím. Sešlo se zde přibližně 2000 lidí z řad fotbalových a hokejových fanoušků, nacionalistů a nespokojených občanů. Za nacionalisty se zúčastnili krom nás i aktivisté z Dělnické mládeže, NS fronty a Národní demokracie.

2020-10-19-1

Hodinu před začátkem shromáždění se už na náměstí začaly scházet skupiny lidí, kteří nejsou spokojeni s vládními opatřeními omezujícími práva a svobodu člověka. Od 14 hodin začaly proslovy plánované až do 16 hodin, avšak po hodině byla událost oficiálně ukončena z důvodu překročení povolených 500 účastníků.

2020-10-19-2

Tím však den neskončil. Pořádková jednotka po rozpuštění protestu zablokovala ulice z náměstí a policie v přestrojení za demonstranty začala vyvolávat konflikty. Nutno dodat, že mezi demonstrujícími se nacházeli ženy, děti i starší lidé, kteří společně s námi zůstali zablokováni v centru náměstí.

2020-10-19-3

Provokace a pokus účastníků o opuštění náměstí vyvolal boj mezi občany a pořádkovou jednotkou, která nás zasypávala dělobuchy a slznými granáty. V rozpoutaném chaosu se odnášeli zranění občané, kteří přišli vyjádřit svůj názor, zatímco ostatní se bránili proti agresi pořádkové jednotky všemi možnými prostředky. Ochranná výstroj, obušky, pepřové spreje a slzné granáty jim zřejmě nestačily proti neozbrojeným občanům, takže si vypomohli vodním dělem, aby mohli lépe útočit na protestující.

2020-10-19-4

Zatímco opravdoví policisté chrání ulice před kriminálníky, tak pořádková jednotka opět nezklamala v mlácení nespokojených občanů. Přítomní účastníci z řad odboje a odporu proti komunismu si určitě zavzpomínali na staré časy.

-red-

Fotografie pochází ze stránky Hooligans.cz