Reho - dušičky

2.11.2021

Tak tu máme dušičky a my znovu spojili příjemné s užitečným. Zatímco většinou necháváme dušičky bez programu a na Milošův hrob si každý z nás zajde při vzpomínce na své vlastní blízké, tentokrát jsme se přeci jen sešli. Nesvolávali jsme veřejně žádnou akci, ale neb jsme po chřipkovém období všichni vypadli z formy, udělali jsme si v pár lidech sportovně kulturní den pro zvané.

2021-11-2-1

Jako vždy jsme se sešli na nejmenovaném místě v Mostě a dali si pořádně do těla. Aby bylo jasno nejde o zvedání ega, dokonce ani vezení se na módní vlně MMA. S námi často sportují kluci co mají za sebou pravidelný tréning v gymu i slušné úspěchy, starší kluci co se jen snaží zastavit chátrání těla před důchodem i mladí hoši co nikdy necvičili a na posilovnu či gym se zatím necítí. Právě mezi námi si pohyb v kamarádském prostředí zkusí a někteří z nich později třeba i začnou sportovat na úrovni.

2021-11-2-2

Po tréningu někteří z nás chtěli na fotbal. Bohužel nevyšel očekávaný zápas pravicového Mostu s levicovými Louny neb udeřila Corona. Tak snad příště. Pokud kroutíte hlavou nad tím, že jsme chtěli spojit aktivistický den s fotbalem říkáme proč ne. Zase si nemyslíme že by nacionalismus musel nutně být jen o odříkání a sebeobětování. Pokud jde aktivismus spojit i s něčím co člověka baví proč ne. A faktem je, že prostředí fotbalového stadionu vždy rodilo nejradikálnější politické aktivisty a upřímně se tam politika propaguje lépe a účinněji než v hospodě po pátém pivu (což bohužel někteří nacionalisté pořád mají za jedinou formu aktivismu).

2021-11-2-3

No a večer už směr hřbitov a krátká vzpomínka u Milošovo hrobu. Den zábavný, finančně nenáročný a člověk i v pár lidech mohl alespoň krátce podpořit svou myšlenku. Samozřejmě že tyto lokální malé akce nenahradí někdejší velké demonstrace, ale ctíme realitu a raději se scházet v pár lidech a být alespoň trochu aktivní (což pokud se to bude dít ve více městech může k něčemu být) než neúspěšně snít pořád dokola o starých časech. Ať už to vidíte jako my či jinak přejeme vám hezké Dušičky, důstojné vzpomenutí na ztracené blízké a hodně sil do těchto zlých časů...

-red-