Sudet Cup 2019

9.6.2019

Tento víkend se na nejmenovaném místě v Jablonci odehrál další ročník Sudet Cupu pro fanoušky Jablonce, Liberce, Jeleny Gory a Mostu. Přesto, že se o fotbal naše skupina nijak zvláště nezajímá, máme s některými Mosteckými Vandaly přátelské vztahy a dostali jsme nabídku, zda by si náš předseda nechtěl zahrát v jejich mančaftu.

2019-6-9-1

To jsme s potěšením přijali, neboť zasportovat si a udělat něco pro své tělo je vždy dobré a poznat kamarády z jiných měst také nemůže být na škodu. V osmičlenné skupině Mostečanů tedy v 6 ráno vyrazili i dva zástupci MN. Rozhodnutí vyrazit vlakem a pokochat se přírodou, případně i vystoupit na zajímavých místech se sice ukázalo fajn co se týče zábavy, ale upřímně vlaky v teplém počasí nejsou v našem Multikulturním Severočeském ráji to pravé ořechové.

2019-6-9-2

Přes všechny útrapy jsme nakonec dorazili na místo a skutečně nás zarazil rozsah turnaje, kolem kterého se motalo přibližně sto lidí, skvěle zvládnutá organizační stránka i příjemná domácí atmosféra (grilování, hudba, pivo atd.). Poněkud horším překvapením pro nás byla změna počasí (od tepla k pařáku) i kvalita soupeřů. Nejsme žádní povaleči, ale to že naši soupeři skutečně pilně trénují a fotbalu se věnují bylo naplno poznat.

2019-6-9-3

Můžeme přiznat, že celý náš mančaft si sáhl na dno fyzických sil, ale poslední jsme nakonec neskončili. Když ti z nás, kteří se nemohli účastnit večerního programu, vyrazili 12 hodin po začátku výletu znovu na vlak, byli sice plní zážitků z pro nás nové subkultury fotbalových ultras i hooligans, hrdí na svůj výkon a příjemně pobaveni, ale také fyzicky úplně na dně. Zatímco první cesta vlakem byla plná zábavy, ta zpáteční byla plná spaní, mazání odřenin a odéru našich menšinových spoluobčanů v parném létě. Což ovšem k údělu sportovce patří.

2019-6-9-4

Děkujeme Brüx Vandals za pozvání, Jabloneckým pořadatelům za skvělou organizaci a všem účastníkům za poznání zase trochu jiného světa.

-K.S.-