Úklid pramene Světice

21.4.2019

Mladí nacionalisté berou ochranu životního prostředí velice vážně a proto neodmítneme možnost uklidit přírodu od důsledků konzumní a k přírodě bezohledné doby. Jak jsme dříve zmínili, naším cílem bylo zaměřit se na okolí města Mělník. 20.4.2019 jsme zabalili potřeby pro úklid a vyrazili směrem do tohoto malebného města.

2019-4-21-1

Na Mělníku se konal již čtvrtý ročník místní nacionalistické tradice a to úklid pramene Světice. Letos tuto akci svolala Dělnická mládež, avšak oproti letům minulým zde bylo zastoupeno více organizací. Mladí nacionalisté společně s kamarády ze strany Národní demokracie letos vyrazili podpořit DM a společně se podílet na čištění naší krásné země.

2019-4-21-2

Delegace ze severu dorazila na místo tentokrát včas a na autobusovém nádraží nás uvítal předseda DM Martin Aubrecht, který nám vysvětlil postup dnešního úklidu. Po krátké procházce se naskytl smutný pohled na zaneřáděný potok, který nás jen ucelil v názoru, že je třeba jednat. U samotného pramene jsme ochutnali místní vodu a následně nám předseda DM rozdal další pomůcky k úklidu.

2019-4-21-3

Metr po metru jsme odklízeli rok střádané odpadky bezohledných lidí a pytle se začínali velice rychle plnit. Po pouhé hodině úklidu nám pomalu ale jistě začalo docházet, že touha uklidit celý potok je nereálná. Místní občané si z okolí potoka udělali skládku, kterou nebylo v našem počtu možné zlikvidovat. To nás však nezastavilo, jelikož naším cílem bylo uklidit co nejvíce odpadků do posledního pytle.

2019-4-21-4

Za zmínku určitě stojí letošní nález dne a to injekční stříkačka. Tu našli naši nejmladší pomocníci, kteří tuto skutečnost okamžitě nahlásili dle pokynů, které se učí ve škole. Následně byla zavolána MP Mělník, která se postarala o likvidaci, za což jim děkujeme. Jakmile byl naplněn poslední pytel, vyrazili jsme do nedaleké sběrny, nadobro zbavit potok od nátlaku moderní doby.

2019-4-21-5

Nakonec nás čekalo posezení v místním podniku a diskuze o události REHO 2019, na kterou právě probíhají přípravy.

Tradice nacionalistů jako je úklid pramene Světice se nám velice zamlouvá a je hezké vidět, že někteří lidé stále nevzdávají boj za čistější přírodu. Pro nás byl tento den velice inspirativní. Opět se ukázalo, že společná práce sbližuje a zároveň, že strany a organizace konkurující si na politickém spektru, dokáží táhnout za jeden provaz, pokud jde o správnou věc.

Takto probíhala naše oslava 20. dubna.

-red-