Úklid pramene Světice 2020

31.5.2020

Letos nás čekala účast na 5. ročníku úklidu pramene Světice na Mělníku. Vzhledem k bezpečnostní situaci byl termín posunut na 30.5.2020 (o více než měsíc oproti původnímu plánu), což by se nemuselo zdát jako veliká změna, avšak po příjezdu byla na první pohled vidět síla jarní přírody. Zarostlá krajina nám sice ztížila práci při hledání drobného odpadu, avšak i přes to byl výsledek pozitivní.

2020-5-31-1

Akci kterou pořádala Dělnická mládež, podpořila krom nás i reprezentace z Národní demokracie a díky veliké účasti probíhal úklid velice rychle. Okolí pitného pramene bylo jako již tradičně zaneřáděno. Nemělo však cenu řešit kdo a proč ničí místní přírodu. Náš cíl byl úklid. Bez dalšího zdržování se rozdali pracovní pomůcky a šlo se do akce.

2020-5-31-2

Pytle jsme plnili nejrůznějšími odpady od drobných obalů od potravin, po větší elektroniku či láhve. Nebudeme se tu ale zabývat běžným odpadem, takže se rovnou přesuneme k nejlepším kusům. Pozornost si zaslouží růžová dětská vana, kufr, polštář, plotové pletivo, několik párů bot a samozřejmě stříkačka.

2020-5-31-3

Po odnesení odpadu do nedaleké sběrny jsme se naobědvali v nedaleké restauraci a čekala nás prohlídka města, kde jsme měli příležitost navštívit interiér kostela svatého Petra a Pavla. Nakonec jsme probrali další aktivity které nás v budoucnu čekají a nastal čas se rozloučit.

2020-5-31-4

Závěrem můžeme říci, že událost jsme si užili a příští rok se opět shledáme na tradičním čištění pramene Světice.

-red-