Úklid v Krásném Březně

3.11.2019

Po dlouhé době jsme se rozhodli opět udělat službu přírodě a to konkrétně úklidem v Ústí nad Labem. V sobotu 2.11.2019 dorazila naše skupina za podpory Národní Demokracie a Dělnické mládeže na okraj městské části Krásné Březno, kde jsme se pustili do práce.

2019-11-3-1

Oproti našim minulým úklidům, jsme nešli vyloženě do přírody, ale do bývalého parku, z kterého se stala skládka. Z parku si občané udělali opravnu aut, jejichž zbytky byly pohozeny do keřů. Jiní se tam hromadně zbavovali počítačových komponentů, o čemž nás přesvědčilo velké množství monitorů. Zkrátka kdo se chtěl zbavit nepořádku, věděl kam má jít. Město nakonec zahradilo cestu betonovými panely, aby zabránilo příjezdu dalším autům s odpadem, čímž sice značně zbrzdili zvětšování skládky, avšak odpad zůstal neuklizen.

2019-11-3-2

A teď konečně přišel náš čas, abychom s tím začali něco dělat. Kolem druhé hodiny odpolední jsme začali náš úklid s cílem alespoň částečně zredukovat skládku a zároveň oddělit plast od směsného odpadu. Vzhledem k množství, šla práce velice rychle a za pouhou hodinu jsme měli všechny pytle plné. Jako již pomalu tradičně došlo i na jehly od místních chemických gurmánů, k jejichž sběru jsme přivolali městskou policii. Tímto děkujeme strážníkovi z obvodu Krásné Březno za pomoc.

2019-11-3-3

Většinou se po úklidu pokocháme vyčištěnou krajinou, avšak v sobotu tento pohled nenastal. Bohužel na takto velké množství nemáme lidi ani prostředky. Na druhou stranu i malými krůčky se dá dosáhnout velkých věcí a proto jsme rádi, že jsme alespoň svým málem přispěli k vyčištění další části přírody v naší krásné zemi.

-red-