Ústecké nebe plné letadel

2.9.2018

Tradiční letecký den, který už třetím rokem přichystal Aeroklub Ústí nad Labem ve spolupráci s Veritas Consulting, s.r.o. za významného přispění Ústeckého kraje a města Ústí nad Labem. Akci konanou dne 1.9.2018 pořádala parta ústeckých patriotů z různých odvětví od letectví, sportu, reklamy až po zábavu. Společným úsilím bylo připravit slušnou akci pro celou rodinu, která se zakotví v programu akcí a stane se tak součástí nové tradice.

2018-9-1-1

K vidění byla letadla jako POLIKARPOV PO-2 ( před rokem 1944 označovaný jako U-2), FOKKER D.Vlll (německý jednomístný stíhací jednoplošník používaný v první světové válce), NIEUPORT 12 (francouzský dvoumístný průzkumný dvouplošník vyráběný od roku 1915), ale i mnoho dalších.

I přes nepřízeň počasí, pršelo a foukal vítr, se zde na letišti Úžín, které se nachází kousek u Ústí nad Labem sešlo několik stovek návštěvníků. Ke zhlédnutí bylo několik informačních stánků, ukázky policejní a hasičské techniky. Pro dětské návštěvníky tu bylo připraveno několik soutěží jako je třeba střelba lukem na terč nebo si mohli vyzkoušet své vědomosti ohledně policie a hasičů. Kdo chtěl, vyzkoušel si jak se sedí na policejní čtyřkolce, motorce nebo dokonce mohl posedět v kokpitu bezmotorového letadla, tzv. větroně.

2018-9-1-2

Organizačně byla akce pořešena velice dobře, najatá soukromá bezpečnostní agentura byla ochotná návštěvníkům radit, policejní složky dohlížely na dopravu a bezpečnost. Město vzhledem k malým parkovacím kapacitám a špatné dostupnosti letiště zřídilo kyvadlovou dopravu přímo na místo a zpět do města. V místě konání bylo dostatečné množství stánků s občerstvením od kterých byl krásný výhled.

2018-9-1-3

Věříme, že i za rok se budeme moci kouknout na „Nebe plné letadel“ a doufáme, že pořadatelům, pilotům, ale i návštěvníkům bude přát počasí.

-red-