Vánoční sbírka 2021

25.12.2021

Jako každý rok jsme i letos uspořádali vánoční sbírku pro nemocné děti z ústecké nemocnice. Díky každému kdo přispěl dle svých možností a především podpoře chomutovské Národní demokracie, která s námi sbírku několik let pořádá, se vybralo více než 5000 korun, což je vzhledem k finančně náročnému roku krásná částka. Vybraná částka se využila na nákup omalovánek a pastelek, ale především na spoustu stavebnic i společenských her, kde jsme preferovali hlavně zboží české výroby. Nejsme totiž "moderní vlastenci" co podporují Čínu, ale nacionalisté.

2021-12-25-1

23.12. jsme sbírku předali sestrám, které se o děti starají v době, kdy nemohou být se svou rodinou, čímž si zasluhují naše velké poděkování i uznání. Již v minulosti jsme vysvětlovali důvod této sbírky, takže jen ve zkratce zrekapitulujeme. Solidarita je pro nás jako nacionalisty samozřejmost o které není pochyb, ale není náhoda, že jsme si vybrali konkrétně dětské oddělení. Přestože má ústecká nemocnice velice kvalitní vybavení pro léčbu dětí, hračky jsou stále nedostatkové zboží. I když rodiče, zaměstnanci či lidé jako my přináší dary pro děti, někteří spoluobčané se neštítí je v průběhu roku krást. Nemůžeme ale přestat jen kvůli tomuto faktu, protože bez darů by si děti za chvíli nemuseli hrát s ničím a jestliže si navzájem nedokážeme pomoci v těžké chvíli, pak nemáme jako národ žádnou hodnotu.

Letošní sbírku bereme jako poslední větší akci tohoto roku pod vlajkou Mladých nacionalistů a tímto vám přejeme krásné prožití svátků a hodně sil do nového roku.

-red-