Výlov Habrovického rybníka

25.10.2018

Zatímco probíhal sobotní úklid, druhá skupina nacionalistů se zúčastnila sobotního výlovu Habrovického rybníka, ležícího kousek za Ústím nad Labem, který přilákal stovky návštěvníků. Naše skupina se vydala na žádost pořadatele na akci městským autobusem z důvodu malého množství parkovacích míst pro osobní auta. I přes žádost pořadatelů vozidla stála po obou stranách silnice z Habrovic do Skorotic a doprava trochu vázla. Pro tento případ zde byla nasazena Městská policie, která se snažila dopravu usměrňovat a řídit, aby se zde netvořily kolony.

2018-10-25-1

Hned u vstupu na místo konání stojí auta hasičů do kterých si mohou sednout malí návštěvníci. Procházíme uličkou se stánky s občerstvením a všude se line vůně nejen rybiny, ale i ryb uzených přímo na místě.

2018-10-25-2

Muži v gumácích a oblecích pro rybáře jsou rozděleni do skupin. Někteří stojí u kádí a vylovené ryby váží a překládají do nádrží na autech, někteří vytvořili zástup, uchopili zelenou síť a mlčejíc kráčeli bahnem k určenému místu. Předák dal pokyn k otáčce a ryby najednou pochopily, že nemají šanci na únik. Náročný zátah se opakuje několikrát, vyloví se tisíce kaprů.

2018-10-25-3

V modrém bazénu, který stál na břehu zůstaly ukázkové ryby, mezi kterými byl i sumec albín. Kdo měl zájem mohl si čerstvě vyloveného kapra zakoupit a odnést domů třeba k večeři. Hned vedle u stánku se daly koupit pochutiny jako jsou uzená makrela nebo pstruh.

2018-10-25-4

Tuto událost doporučujeme každému, malému dítěti, či starší osobě. Každý si zde najde to své.

-red-