Zimní kurz přežití

28.1.2021 

Jako každý rok, i letos proběhlo zimní přespání v přírodě společně s DM. Letos to vyšlo na 23.-24.1.2021 a oproti minulému odpočinkovému roku jsme si nyní opět připomněli podmínky pochodu v zasněžené krajině.

2021-1-28-1

Vzhledem k vzdálenosti bydliště některých účastníků, jsme uspořádali sraz den předem v naší ústecké centrále MN, odkud nás hned ráno čekala cesta do Lovosic. Zde byl sraz s druhou částí skupiny. Společně jsme vyrazili na nedalekou horu Lovoš, která poskytuje nádherný výhled po krajině. Ne však, když je všude mlha. Po občerstvení jsme pokračovali v cestě.

2021-1-28-2

Výprava na vrchol Ostrý byla pro některé netrénované účastníky opravdová výzva. Nebyla to taková dálka jak by se mohlo zdát, ale pochod s těžkým batohem vyžaduje jistý trénink. Po slavnostním zdolání vrcholu nás uvítaly zmrzlé schody ke zřícenině hradu. Tma nám sice ztížila výstup, ale přesto jsme se společnými silami dostali až na vrchol. Po večeři a proběhla diskuse ohledně současné situace v nacionalistickém hnutí a věci, jež je třeba změnit. Následně jsme naplánovali další společné události, které nás letos čekají.

2021-1-28-3

Poté co se za neustálého sněžení proměnili naše batohy v kopu sněhu, jsme vyrazili do nedaleké opuštěné boudy. Zde jsme přežili noc. Z rána jsme naplánovali trasu do vesnice Velemín, odkud jsme odjeli autobusem do Lovosic.

2021-1-28-4

Zmrzlé popruhy, promáčené boty, vyčerpání, ale především mnoho zkušeností a kamarádství. To byl náš tradiční víkend v zimní krajině.

 -red-