Výlet do Srbské Kamenice a demonstrace v Praze

7.6.2021

Jako minulé léto i letos jela Corona na dovolenou a konečně se otevřeli hranice. Tuto zvláštní příležitost jsme využili k setkání s našimi přáteli z NPD a JN. V sobotu 5.6.2021 jsme společně s Národní demokracií (ND) vyrazili s našimi německými přáteli do Srbské Kamenice (článek zde), abychom si užili krásného počasí a prohlídku předválečného opevnění.

2021-6-7-1

Po minulém roce jsme přivítali mnoho nových tváří, jelikož náš poslední výlet do této destinace vyvolal velice pozitivní ohlasy. Krom prohlídky otevřených bunkrů a diskusi ohledně jejich plánované funkce jsme ocenili také přírodní krásy této zalesněné oblasti. Středoevropské lesy si nejvíce užil i host z dalekého Madridu, jelikož většina Španělska nenabízí tak živoucí zeleň.

 2021-6-7-2

Když skončila výprava po naší oblíbené trase, kterou jsme doplnili o zastávku na bunkru, jež jsme minule vynechali, byl náš pochod zakončen v místní restauraci, kde jsme se občerstvili. Úžasný přístup místního restauratéra, jež si užíval návrat do normálního života, byl sladkou tečkou naší naučné cesty po novodobé historii. Událost vedená v rodinném duchu nás načerpala novou silou v našem společném boji.

 2021-6-7-3

Víkend jsme ale zakončili až druhý den v Praze na Václavském náměstí, kde nás čekala demonstrace Chcípl PES – Otevřeme Česko. Pod sochou svatého Václava nás čekalo několik proslovů ohledně Coronové krize, kde jsme vyslechli názory od politiků přes doktory až po nespokojené rodiče, kterým není lhostejný osud naší země. Za ND vystoupil se svou řečí i Adam B. Bartoš. Následně nás čekala diskuse o dalších společných aktivitách, jež nás v příštích měsících čekají.

 2021-6-7-4

Bylo krásné se opět vrátit do v uvozovkách normálního života a hodláme využít rozvolněné předvolební situace k dalším nacionalistickým aktivitám.

-red-